Odzyskiwanie długów od osób prywatnych

zdjęcie pochodzi z serwisu sxc.hu

Coraz częściej zdarza się, że osoby prywatne nie spłacają swoich zobowiązań. Bardzo często zdarza się, że robią to celowo. Są pewni, ze nie uda się od nich odzyskać pieniędzy. Ignorują oni wszystkie ostrzeżenia. Czują się bezkarni. Co zatem zrobić, aby odzyskać od takie osoby nasze pieniądze?

Jest na to kilka sposobów. Pierwszy z nim jest zgłoszenie sprawy do sądu. Oczywiście wiąże się to z długotrwałym procesem i kosztami. Zapewne sprawę uda nam się wygrać, ale pieniędzy i tak nie odzyskamy. Tak jest w większości przypadków. Jest to zdecydowanie najgorsza metoda na odzyskanie swoich pieniędzy.

Następnym sposobem jest udanie się do dobrego biura windykacyjnego. Najlepiej poszukiwać takiego, które działa od dłuższego czasu. Mamy wtedy pewności, że mają oni doświadczenie w tego typu sprawach. Jeżeli sprawa jest w miarę świeża powinniśmy dostać za naszą należność od 50 do 80% w zależności od trudności sprawy. Tutaj płacimy tylko za udane odzyskanie długów, więc jeżeli się nie uda to nie poniesiemy żadnych kosztów.

Możemy także sprzedać nasz dług. Jest to jeden z lepszych pomysłów. Sprzedajemy naszą wierzytelność na giełdzie i dostajemy za nią jakąś część pieniędzy. Tutaj nie musimy się niczym zajmować i tracić czasu.

Ostatnim sposobem na odzyskanie nasze długu jest wzięcie sprawy w swoje ręce. Wtedy najlepszym sposobem jest śledzenie dłużnika. Zrobienie wywiadu z sąsiadami, czym ta osoba się zajmuję, w jakich godzinach można ją zastać w domu. Najważniejsze to gromadzić o nim wszystkie dane typu PESEL, NIP i wiele innych. Wysyłać mu często powiadomienia o nie spłaconym zadłużeniu.


6 myśli nt. „Odzyskiwanie długów od osób prywatnych

  1. Ja nie byłam w stanie odzyskać długu bez pomocy specjalistów. Wysyłanie pism, częste wizyty w domu u dłużnika nie przynosiły rezultatu. W porę udałam się do kancelarii, która ma siedzibę przy ul. Gandhiego w Warszawie. Nie musiałam nawet iść do sądu. Facet nagle znalazł pieniądze żeby mi oddać.

  2. posiadam juz wyrok sadu o zapłate 21000 plus odsetki od kwietnia , gościu unika kontaktu nie płaci ..doradzcie jak sprzedac dług oddam nawet 25% Z TEJ KWOTY…prosze o pomoc i rade tel 513202700

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>